KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14897197
nr 1489 7197
Vasilije Jordan
(1934-2019), Kroatien
Oljemålning, Palett, Signerad. Olja på duk, 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 26x26 cm
Vasilije Jordan, Kroatisk målare född i Zagreb 1934, död 2019.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:16:31
10/9 20:33:52
Vasilije Jordan
Läs mer om Vasilije Jordan